Sivusto ei tue käyttämääsi selainta. Suosittelemme selaimen päivittämistä uudempaan versioon.

 

 

 

Viimeisin päivitys: 14.3.2018

 

 

UUTISET 

 

 

 

_______________________________________

 

Hei,

Syyskokouksessa päätettiin hallituksen kokoonpanosta vuodelle 2018. Jatketaan samalla porukalla,eli

Puheenjohtaja: Marko Kääriäinen 

Hallituksen jäsenet:

Marko Anttonen, Hannu Kallio, Miia Kääriäinen, Tuomas Lehto, Tarja Savilaakso, Timo Savilaakso ja Anu Tunkkari

 

____________________________________________

Palkitut 2016

 

Ralli

Yleinen:            Petri Vihervuori

A-juniori:          Marko Hovatov

B-juniori:          Mikko Anttonen

Historic:            Matti J. Tarvainen

Trophy:             Juha Karkia

 

Vuoden kartturi

Jarno Mannertie

 

Rallisprint

Yleinen:            Mika Myllylä

Juniorit:            Mikko Anttonen

 

Sprint Historic

Matti J. Tarvainen

 

Jokamiesluokka

Jesse Rantanen

 

Ratakuljettaja

Jukka Rytiniemi

 

Ahkerin kilpailija

Matti J. Tarvainen

 

Tasanopeus

Esa Pihlaja- Kuhna

 

Kaatopalkinnot

Jari Huuhka

Timo Savilaakso

 

Seuran paras kilpailija

Mika Myllylä

 

Toimitsijapalkinnot

Aikuiset:        1. Marko Liski

                       2. Marko Hovatov

                       3. Heikki Koskimaa ja Veli- Matti Soinoja

Juniorit:          Sanni Kääriäinen

 

Teemun Malja

Petri Vihervuori

 

AKK: n kilpailija- ja ansiomerkit

Pronssinen kilpailijamerkki:    Mika Myllylä

Pronssinen ansiomerkki:         Marko Anttonen

                                                     Tero Savilaakso

                                                     Antti Siikala

 

Lisäksi muistimme kunniakirjoin ja suklaarasioin meitä ahkerasti auttaneita henkilöitä, jotka eivät ole seuramme jäseniä:

Anssi Kuoppala, Jouni Murto, Minna Tossavainen, Helka Ritala, Ilkka Ritala, Hannu Humalisto, Arto Virtanen, Juha Leskinen, Ari Peltola sekä Artjärven VPK

 

Palkitut 2015 :

 Ralli Yleinen – Vihervuori Petri

 Ralli A-juniori – Lehto Tuomas

 Ralli B-juniori – Savilaakso Timo

 

Sprint Yleinen – Myllylä Mika

Sprint juniorit – Siikala Antti

Sprint Historic – Tarvainen Matti J

 

Jokkis Yleinen – Hirvonen Jarkko

 Virtuaalijokkis – Kääriäinen Marko

 

Ralli Trophy – Karkia Juha

Ralli Historic – Tarvainen Matti J

 

Tasanopeus – Leinonen Per-Erik

 

Seuran paras – Myllylä Mika

 

Teemu-malja – Vihervuori Petri

 

Ahkerin kilpailija – Tarvainen Matti J

 

Vuoden kartturi – Mannertie Jarno

 

Ratakuljettaja – Manninen Antti

 

Kaatopalkinnot – Huuhka Jari, Savilaakso Timo, Anttonen Mikko, Lehto Tuomas

 

Mainittavia – Seura on ylen ylpeä Rantasen Kallen suorituksesta omassa kisassa,

                    Kalle jäi vain sekunnin päähän Thaimaan matkasta !

 

 

Toimitsijakilpailu

 

Aikuiset I   - Liski Marko

               II  - Savilaakso Tero

              III – Kallio Miso

 

Junnut – Soinoja Senni

Palkitut 2014

Toimitsijat:

Yleinen:
1. Liski Marko
2. Soinoja Veli-Matti

3. Siikala Antti

Juoniorit:

Soinoja Mikko

Rallisprint:

Yleinen:
Mika Myllylä

Juniorit:
Antti Siikala

Ralli:

Yleinen:

Petri Vihervuori


A-juniorit:
Tuomas Lehto

B-juniorit:
Kalle Rantanen

Trophy:
Juha Karkia

Historic:
Matti J Tarvainen

Vuoden Kartturi:
Timo Nieminen

Jokkis:

Yleinen:
Jarkko Hirvonen


Seuran paras kilpailija:
Juha Karkia

Paras ratakuljettaja:

Jukka Rytiniemi


Ahkerin kilpailija:

Antti Manninen

Vuoden naiskilpailija
:
Kirsi Sjölund

Teemu-malja:
Tuomas Lehto

Kaatopalkinnot:

Esa Kirjonen

Tuomo Wirman

Petri Vihervuori

Jarkko Hirvonen

Kimi Pesonen

Timo Savilaakso

Daniel Majander

Mainittavat:

Miso Kallio

Esa Vanhala

Nea Mäenpää

Tiia Mäenpää

Jarno Mannertie

Saku Wikström

 

 PALKINTO-OHJESÄÄNTÖ

 

Karting-klpailun ensimmäinen sija meni seuran ulkopuoliselle Niklas Kuortille.

 

 

Tänä vuonna pelikunkku-kilpailuun osallistui kaksi kuljettajaa,

joista kumpikaan ei ajanut palkinnon toivossa